22 Aralık 2010 Çarşamba

Yoğun Bakım Manzaraları

İki gündür hastanedeyiz, bebek de yoğun bakım da. Yazınca ne kadar da korkutucu geliyor. oysa hala nefes alıyor, hastane odasında divana uzanıp tv seyrediyor, müzik dinliyor ve şu anda bunları yazıyorum. Sanki her şey normalmiş gibi .
Bebek koridorun sonunda yoğun bakım kapılarının ardında. Ben yeterince ezik davrandığım için doktorlar da bana yeterince iyi davranıyorlar. İlk sabah ağlayıp bayılma havalrındaydım ama şu an daha iyiyim. Bir de şöyle bir acı gerçek var ki, ne kadar ağlasan da bir yerde susmak zorunda kalıyorsun.
Neyse, bu gün durumu daha iyiymiş. Doktorumuz daha iyi konuştu. Ciğerlerde, kanda, idrarda vs..bir şey yok, sadece gırtlakta iltihap gibi mi ne , bilmiyorum işte, bir şey var nefes borusunu tıkayan, o eriyene kadar solunum cihazına bağlı kalacak. Arada bir uyanır gibi oluyor, tekrar uyutuyorlar, çünkü emekleyerek kaçmaya çalışıyormuş. Bizi 4-5 saatte bir yoğun bakıma alıyorlar görebilmemiz için , bir kaç dakika yanında duruyoruz.

Bunların dışında bu kadar iyi bir hastanede tedavi görebildiğimiz için tabii ki çok şanslıyız. İçimizi rahat tutmaya , olumlu düşünmeye çalışıyoruz. Ama tabii bana şu an Secret kitabını verseniz onu size sadece yaratıcı bir yolla iade edebilirim, okuyacak halim yok.

Peki günlerdir "21 Aralık 'da kötü şeyler olacakmış" diye Susan Miller'dan okuduğum şeyleri söylenerek gezmenin sonucunda 21 Aralık'ta bizim hastanede olmamız nedir ? Çağırmak mıdır hakkaten ?

Son olarak ;

Doktor Tamer Bey, doktorlara tanrı gibi davrananları şu an anlıyorum ve mümkünse gelip bizimle evde yaşamanı istiyorum, pembe oda senin olur zaten boş duruyo.

Yoğun bakım sekreteri kız çok güler yüzlüsün ama gene de bi daha görüşmesek olur bence.

Yoğun bakım doktoru Meral Hanım, bizi istediğimiz zaman içeri soktuğun için bence sen çok iyi bir insansın

Şirketimin aldığı ilk büyük yılbaşı partisi organizasyonunda tüm işlerini başına yığdığım sevgili ortağım, sevgili kız arkadaşı ve sevgili kardeşi, size güveniyorum gençler.

Tosun, çık artık ordan da eve gidelim.

5 yorum:

 1. umarım en yakın zamanda önce sağlığınıza sonra evinize ve işinize kavuşursunuz...
  tosuncuk ; umarım son hastaneyi görüşün olur.

  allah yardımcınız olsun.

  mutlu günler diliyorum...

  YanıtlaSil
 2. çok ama çok geçmiş olsun, dilerim bu durum, tosuncuğun yoğun bakımla ilk ve son karşılaşmasıdır.
  bebeğinize acil şifalar, size sonsuz sabır diliyorum.

  YanıtlaSil
 3. yazınca da okuyunca da korkutucu. şimdi okudum ürktüm. acaba neredeler nasıllar şimdi diye merak ta ettim. 5 gün geçmiş umarım herşey geride kalmıştır. Bebek ve yoğun bakım hiç bir araya gelmemesi gereken 2 kelime. Çok geçmiş olsun, unutulan bir hatıra olsun.

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun! İyi haberlerinizi bekliyorum.

  YanıtlaSil
 5. Her şey geride kaldı, çok şükür evdeyiz, sağlıklıyız. Bebekcağız hiç bir şey hatırlamıyor , biz nasıl unutacağız bilemiyoruz...

  YanıtlaSil