30 Eylül 2011 Cuma

Kadınlara Bedava Bilet , Pozitif Ayrımcılık ?

Kendimi bildim bileli Fenerbahçeliyim ama, ne bir futbolcu ismi bilirim, ne de bu oyunu severim. Futbolla alakam en fazla arkadaşlarla buluşulup izlenecek sosyal bir olay olmasıdır. Doğrusu İzmir'den İstanbul'a geldiğimde de , bu Fenerbahçelilik durumumu da sorgulamıştım, Fenerbahçe "camia" sı sanki diğer semtler arasında en snobu, en bana uzak olanıydı. Maç çıkışı Bağdat Caddesi'nde zafer turu atmak değil, ne bileyim maç öncesi Kazan'da kızlı - erkekli içen Beşiktaşlı grup daha yakın gelmiştir bana.

Neyse efendim...

Şimdi bu kadınlara ve çocuklara bedava olayını geçen gün Fenerbahçe yaptı biliyosunuz, şimdi de federasyon tüm maçlar için geçerli yapmış bunu. Ben de bir kadın olarak diyorum ki ;

Aman yapmasaydınız, lütfunuz eksik olsun ! Gördük Fenerbahçe maçından sonra en klas geçinen köşeyazarlarının avam tespitlerini, gazetelerdeki müthiş zeka ürünü esprili manşetleri , ana haber bülteninde maçı kazandık diye sevinen kadınlara dakikalarca gülen anchormanleri , facebook iletilerine kadın taraftarın resmini yapıştırarak dalga geçen taraftarı .

Hep aynı cümleler , en cilalı paketin altında bile aynı anlayış . Dizi seyreden kadın. Ofsaytı bilmeyen kadın. Tiz sesiyle tezahürat yapmaya çalışan kadın. Birbiriyle kavga eden kadınlar. Kaç puan aldığımızı bilmeyen kadın .

Erkekler kulübüne asla kabul edilmeyecek kadın. Kimse söyleyemiyor işte açıkça.

Bazı elbiseler üzerimize olmuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder